Ekologia, Przyroda, Zdrowie,

Kwarantanna w duchu eko

Przymusowa kwarantanna i siedzenie w domu dla wielu okazuje się dużym wyzwaniem. Dlatego przedstawiam propozycje tego, czym można się zająć w swoich czterech ścianach. Z pewnością lepiej wybierać te aktywności, które są pożyteczne dla naszego zdrowia i środowiska.

Domowa kwarantanna – co robić, żeby się nie nudzić?

W internecie pojawia się teraz duża ilość spotkań, czy warsztatów online. To świetny sposób, by umilić sobie ten czas i nauczyć się czegoś nowego 🙂
Razem z kilkoma dziewczynami z Trójmiasta, które od lat prowadzą działalność z dziedziny zero waste, eko i życia bliżej natury, dlatego postanowiłyśmy przeprowadzić cykl 8 spotkań o tej właśnie tematyce.

Podczas tego mini kursu zdobędziesz nowe, przydatne umiejętności, które od razu będziesz mogła wykorzystać nie ruszając się z domu. Mamy nadzieję, że dzięki temu kwarantanna będzie mniej uciążliwa. W programie między innymi:

1. Dbaj o siebie w duchu eko

Wiadomości o koronawirusie bombardują nas ze wszystkich stron! Dlatego przede wszystkim warto jest się na trochę “odciąć”. Sposobów na relaks jest wiele, wybierz swój własny i odpocznij. Dobrym pomysłem jest poświęcenie pół godziny dziennie na domową pielęgnację. Podczas warsztatów dowiesz się jak prawidłowo dbać o Twój typ cery i jak stworzyć proste maseczki i peelingi z produktów, które możesz znaleźć w kuchennej szafce czy lodówce 🙂

2. Zrób wege kotleciki w duchu zero waste

Przymusowa kwarantanna sprawia, że prawdopodobnie masz więcej czasu. To dobry moment, żeby wykorzystać go na uporządkowanie jedzeniowych zapasów. Możesz podszkolić się w sztuce kuchennej dzięki kreatywnemu wykorzystywaniu produktów, które akurat masz pod ręką. Bez wątpienia będziesz znać różne zero wastowe triki kuchenne po moim warsztacie 🙂

3. Załóż mini ogródek

Niewątpliwie, jest całe mnóstwo korzyści płynących z posiadania ogrodu. W tym trudnym czasie może być on wyjątkowo pomocny. Wiosenna energia aż kipi za oknem, dlatego warto wyjść na balkon, czy przed dom i spędzić trochę czasu z naturą. Na jednym z wykładów dowiesz się jak wykorzystać nasionka z warzyw, które masz w swojej lodówce i w jaki sposób założyć pierwszy mini ogródek.

4. Zainspiruj się eko działaniami

Wiemy, jak istotne dla naszego zdrowia jest ograniczenie czy rezygnacja ze szkodliwych dla nas substancji, dlatego postaramy się przekazać Ci tą wiedzę na naszych spotkaniach. Z pewnością dowiesz się, jakie są alternatywy dla plastiku. Usłyszysz też o ciekawych eko inicjatywach z całego świata, które dodają otuchy i motywują do zmiany stylu życia.

5. Przygotuj naturalne środki czystości

Kwarantanna to dobry moment, by rozpocząć produkcję domowych środków czystości. Godnym uwagi jest fakt, że ich przygotowanie to tańszy i bezpieczniejszy pomysł na sprzątanie. Podczas jednego z naszych warsztatów dowiesz się, jak w prosty sposób zamienić sklepową chemię na naturalne, równie skuteczne alternatywy.

6. Zamień plastik i ogranicz inne odpady

Być może właśnie zaczynasz przygodę z tematem zero waste, jeśli tak to dobrze trafiłaś! Jesteśmy ekspertkami w tej dziedzinie, dlatego chcemy przekazywać naszą wiedzę dalej. Na wykładach dowiesz się więcej o plastiku i poznasz wielorazowe, eko zamienniki, dzięki którym możesz ograniczyć ilość produkowanych przez Ciebie śmieci.

7. Obserwuj przyrodę

Chociaż przymusowa kwarantanna sprawiła, że nie możemy wychodzić, warto codziennie poświęcić uwagę przyrodzie na oknem. Z balkonu czy z okna też można podglądać budzącą się na wiosnę naturę. To zajęcie uspokaja nas i wycisza. Ja zaczęłam zwracać uwagę na to, jakie ptaki przylatują pod mój blok. Widziałam już sikorkę, cukrówki i kosy 🙂
Podczas naszych spotkań pokażemy Ci jak istotny dla naszego zdrowia jest kontakt z naturą.

Szczęśliwe siódemki

Mocno wierzymy, że robiąc to, co kochamy, inspirujemy innych do życia bliżej natury i jej rytmu. Kwarantanna sprawiła, że straciłyśmy możliwość wykonywania naszej pracy i co za tym idzie również nasz stały dochód. Nie chcemy siedzieć z założonymi rękami i wypatrywać końca tej trudnej dla nas sytuacji, dlatego postanowiłyśmy działać! Połączyłyśmy siły i proponujemy Ci 8 wartościowych i zróżnicowanych warsztatów online oraz możliwość konsultacji przez miesiąc, za cegiełkę o wartości minimum 77 złotych.

Mamy nadzieję, że te szczęśliwe, podwójne siódemki pomogą nam szybko wrócić do normalności i spotkać się z Tobą na warsztatach, gdzie będziemy mogli się lepiej poznać i uścisnąć sobie serdecznie dłoń na powitanie. Takie wsparcie naszej działalności jest w tym okresie bardzo ważne. Zaproponowana przez nas kwota to właściwie równowartość jednego warsztatu, ale w tej cenie oferujemy Ci ich aż 8! Tak promocyjna cena wiąże się również z tym, że grupa Hurra Natura jest prototypem. Kolejne edycje nie będą aż tak okazyjne 😉

Jak dołączyć do tej akcji?

Żeby dołączyć do nas wpłać 77,00 zł na konto Ziemiosfera: ING 73 1050 1764 1000 0092 7397 1540, a następnie na adres hura.natura@gmail.com wyślij potwierdzenie wpłaty oraz nazwę swojego konta na Facebooku. W odpowiedzi otrzymasz link do prywatnej grupy i wszystkie niezbędne informacje.

Wejdź na wydarzenie i dowiedz się więcej!
https://www.facebook.com/events/244260800301485


0no comment

writer

Nigdzie mi się w życiu nie śpieszy :) Piszę o tym jak udało mi się to osiągnąć i o tym co dla mnie ważne: zdrowie, natura i jedzenie.